Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu
„Pro Europa Viadrina”

„Poczucie własnej wartości w międzynarodowej wymianie młodzieży” – seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży

Print Friendly Version of this pagePrint Get a PDF version of this webpagePDF

„Dialog Anna Malinowski” przy współfinansowaniu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, zaprasza w dniach od 27 do 30 marca 2020 roku do Karpacza na seminarium specjalistyczne dla organizatorów międzynarodowej wymiany młodzieży.

Temat seminarium:

Poczucie własnej wartości jest dla każdego odczuciem indywidualnym. Powstaje ono na podstawie uogólnionej oceny dokonanej na własny temat, czyli samooceny dotyczącej własnych właściwości fizycznych, psychicznych oraz społecznych. Poczucie własnej wartości dotyczy nie tylko indywiduum lecz także grupy, do której może przynależeć indywiduum. Przynależność do danej grupy wpływa znacząco na samoocenę a szczególnie jeśli dokonywana jest ona przez młodych ludzi, gdyż znajdują się oni w intensywnej fazie rozwoju osobowości.

Międzynarodowa wymiana młodzieży stwarza idealne warunki, aby wzmocnić u jej uczestników pozytywny wizerunek  samego siebie.  Czym jest samoocena? Jaką rolą odgrywa ona w rozwoju osobowości młodzieży? Jaki wpływ ma międzynarodowa wymiana młodzieży na kształtowanie samooceny u młodzieży? Jak można jej w tym pomóc? Jakie zależności istnieją pomiędzy samooceną a czynnikami międzykulturowymi? To tylko niektóre zagadnienia, których odpowiedzi tworzą program planowanego seminarium.

Jarosław Moeglich – specjalista od psychologii pozytywnego myślenia oraz Anna Malinowski wprowadzą uczestników zarówno teoretycznie, jak i praktycznie w temat seminarium. Gościem będzie również przedstawiciel PNWM z Warszawy, który „z pierwszej ręki” udzieli informacji na temat współpracy z PNWM.

Grupa docelowa:

Zaproszeni są organizatorzy międzynarodowej wymiany młodzieży, którzy szukają nowych inspiracji i dróg do tworzenia międzynarodowego dialogu. Seminarium prowadzone będzie dwujęzycznie, a zatem znajomość języka niemieckiego nie jest konieczna.

Informacje organizacyjne

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać mailowo do „Dialog Anna Malinowski” do 28 lutego 2020. Koszt udziału w seminarium wynosi 140,00 zł. Koszty podróży ponoszą uczestnicy.

 

Kontakt:

Anna Malinowski
Mobil: +48 604 62 15 89
e-mail: dialogannamalinowski[at]gmail.com
www.dialogmalinowski.edupage.org


Do pobrania:

NazwaDataRozmiar
program_marzec_2020.doc

Program seminarium

2020-02-1118.50 KB
formularz_zgloszeniowy_marzec_2020.doc

Formularz zgłoszeniowy

2020-02-1115.00 KB
 • Kontakt
  Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina"

  ul. Władysława Łokietka 22
  PL-66-400 Gorzów Wlkp.
  Tel.: (+48) 095 / 735 84 47
  Fax: (+48) 095 / 735 84 61
  info@euroregion-viadrina.pl
  www.euroregion-viadrina.pl

   
  Biuro w Niemczech:

  Mittlere Oder e.V.

  Holzmarkt 7
  D-15230 Frankfurt (Oder)
  Tel.: (+49) 0335/ 66 594 -0
  Fax: (+49) 0335/ 66 594 -20
  info@euroregion-viadrina.eu
  www.euroregion-viadrina.de

 • Mapa

 • Google Translate
 • Newsletter

  Zapisz się do Newsletter i bądź na bieżąco z nowościami w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA

 • Euroregion PRO EUROPA VIADRINA